Досягнення Клініки Інституту клітинної терапії в 2020 році

Традиційно напередодні Нового року ми підводимо підсумки року, що минає, аналізуємо здобутки, будуємо плани на рік прийдешній. 2020 рік виявився непростим для всього світу, а для медичної спільноти особливо, адже саме медичним працівникам довелося стати «на передовій» боротьби з невідомим раніше захворюванням – COVID-19. Пандемія вплинула мабуть на усі галузі промисловості та сферу обслуговування, змусивши переорієнтуватися на нові формати діяльності. Але ми не лише вистояли, а незважаючи на складні умови роботи, усі підрозділи Інституту клітинної терапії можуть похвалитися здобутками та досягненнями.

 

1.Підтвердження престижної міжнародної акредитації ISO 9001:2018

 

У 2020 році Інститут клітинної терапії вже втретє підтвердив відповідність важливому міжнародному сертифікату якості ISO 9001:2018. Це означає, що діяльність усіх підрозділів Інституту клітинної терапії (Клініка, Кріобанк, Центр науки) здійснюється у відповідності зі стандартами якості ISO.

 

2.Початок клінічного дослідження «Лікування коронавірусної COVID-19 пневмонії (збудник SARS-CoV-2) кріоконсервованими алогенними мультипотентними мезенхімальними стовбуровими клітинами плаценти»

 

Негайно відреагувавши на перші повідомлення з Китаю про ефективність мезенхімальних стовбурових клітин пуповини у лікуванні важкої форми COVID-19, лікарі та науковці Інституту клітинної терапії створили метод лікування коронавірусної пневмонії з використанням мезенхімальних стовбурових клітин плаценти. У березні 2020 року сумісно з КМКЛ №4 розпочато
клінічне дослідження «Лікування коронавірусної COVID-19 пневмонії (збудник SARS-CoV-2) кріоконсервованими алогенними мультипотентними мезенхімальними стовбуровими клітинами плаценти» під егідою Координаційного Центру трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України.

 

3.Програма постCOVIDної реабілітації та лікування хронічного COVID

 

Встановлено, що отримання негативного результату тесту на COVID-19 у хворих, що перенесли коронавірусну інфекцію, далеко не завжди означає одужання, і в більшості пацієнтів тривалий час спостерігаються порушення функції різних органів та нервово-психічної діяльності. В медицині навіть введено термін «хронічний COVID». Інститутом клітинної терапії розроблено програму лікування хронічного COVID та постCOVIDної реабілітації, спрямовану на якнайшвидше повернення пацієнта до повноцінного життя.

 

4.Початок клінічного дослідження «Оцінка ефективності застосування стовбурових клітин кісткового мозку та плаценти в лікуванні хворих з остеоартрозом»

 

У січні 2020 року Інститут клітинної терапії сумісно з Інститутом ортепедії та травматологіїї НАМНУ та КМКЛ №6 розпочали нове клінічне дослідження «Оцінка ефективності застосування стовбурових клітин кісткового мозку та плаценти в лікуванні хворих з остеоартрозом». Всесвітньо відомий футболіст та тренер національної збірної України Андрій Шевченко – один із перших пацієнтів, які переконалися у дієвості клітинної терапії при захворюванні суглобів. Усі біопрепарати для лікування пацієнтів в рамках клінічного дослідження виготовляються Кріобанком.

 

5.Грант НФДУ на проєкт «Вивчення стану дихальної, серцево-судинної та імунної систем у хворих з пневмонією COVID-19 після трансплантації кріоконсервованих алогенних мезенхімальних стовбурових клітин»

 

Упродовж багатьох років Інститут клітинної терапії бере участь у численних міжнародних та національних наукових проєктах. У 2020 р. Інститут клітинної терапії став грантоотримувачем конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства», проведеного Національним Фондом досліджень України. Тема проєкту «Вивчення стану дихальної, серцево-судинної та імунної систем у хворих з пневмонією COVID-19 після трансплантації кріоконсервованих алогенних мезенхімальних стовбурових клітин». Проєкт реалізовується сумісно з Інститутом молекулярної біології та генетики НАНУ, Київською міською лікарнею №4 та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України. Керівник проєкту – заступник директора Кріобанку Інституту клітинної терапії – кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Шаблій В.А.

 

6.Співвиконання міжнародного наукового проєкту «International network for translating research on perinatal derivatives into therapeutic approaches»

 

Інститут клітинної терапії брав участь у виконанні міжнародного наукового проєкту «Міжнародна мережа з трансляції досліджень перинатальних похідних в клінічні підходи» (“International network for translating research on perinatal derivatives into therapeutic approaches”) відповідно до завдань робочої групи 4 «Клінічні дослідження». Інститут клітинної терапії в даному проєкті представляє заступник директора Кріобанку, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Шаблій В.А.

 

7.Активна участь у міжнародних наукових конференціях

 

Співробітниця Кріобанку Інституту клітинної терапії Кучма М.Д. взяла участь в конференції “5th Kaunas / Lithuania International Hematology / Oncology Colloquium” та вебінарі “Публікаційна стратегія науковця” від Clarivate AG. Наукова консультантка  Інституту клітинної терапії, керівниця відділу міжнародного співробітництва Асоціації кріобанків, кандидат медичних наук, доцент Насадюк Х.М. брала участь у роботі міжнародної дослідницької мережі Navigating Knowledge Landscapes. Також Насадюк Х.М. взяла участь у науковому симпозіумі, присвяченому антицитокіновим пептидам «Boulder Peptide Symposium» та виступила з доповіддю на 4-ій щорічній міжнародній конференції Navigating Knowledge Landscapes «Життя, знання та демократія під час COVID-19».

 

8.Участь у діяльності міжнародних професійних співтовариств – ISCT, IPLASS,IFPA, ISSCR.

 

Співробітники Інституту клітинної терапії є членами Міжнародного товариства клітинної терапії (ISCT), Міжнародного товариства з дослідження стовбурових клітин плаценти (IPLASS), Міжнародної федерації асоціацій з дослідження плаценти, Міжнародного товариства з дослідження стовбурових клітин (ISSCR). Через членство у міжнародних професійних співтовариствах Інститут клітинної терапії отримує доступ до останніх досягнень біобанкінгу перинатальних тканин (пуповинна кров, пуповина, плацента) та регенеративної медицини. У 2020 році Кріобанк Інституту клітиної терапії став членом престижної міжнародної організації – Cord Blood Association.

 

9.Участь у  4th Summit IAPMT & MedTourClub

 

5 грудня 2020 року відбулася головна подія року в галузі медичного туризму – 4-ий Самміт Міжнародної асоціації лікарів медичного туризму та MedTourClub (4th Summit IAPMT & MedTourClub), в якому активну участь взяв Інститут клітинної терапії. З доповіддю про досвід Інституту клітинної терапії в галузі клінічного застосування стовбурових клітин, унікальні розробки Кріобанку, лікувальні та профілактичні програми Клініки виступила Марія Газда, лікар-терапевт, сертифікований фахівець з нутриціології, анти-ейдж медицини, профілактики. При необхідності, Інститут клітинної терапії забезпечує своїм клієнтам та пацієнтам консультації провідних зарубіжних фахівців галузі, як і ділиться знаннями та здобутками з міжнародною медичною спільнотою.

 

10.Видання фахового журналу «Клітинна та органна трансплантологія» та індексація в  Scopus

 

З 2013 року за фінансової пітримки Інституту клітинної терапії видається ексклюзивний для України науково-практичний журнал “Клітинна та органна трансплантологія”. Журнал призначений для широкого кола лікарів, науковців, студентів медицини та біології, що цікавляться питаннями клітинної та органної трансплантології чи працюють в цій галузі. Журнал включено у перелік фахових видань України та індексується в Scopus. Журнал також зареєстровано в базі Pubmed та індексується в Google Scholar, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, NLM Catalog, CiteFactor, International Scientific Indexing та Open Academic Journals Index.

 

11.Участь в Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин та клітин людини

 

Інститут клітинної терапії є співзасновником і дійсним членом Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших клітин та тканин людини. Створена в 2013 році Асоціація кріобанків бере активну участь у формуванні легального ринку високоякісних послуг кріоконсервування біоматеріалу в Україні на засадах доброчесної конкуренції, гармонізації правового регулювання галузі. Упродовж 2020 року Інститут клітинної терапії надавав постійну підтримку Асоціації кріобанків в реалізації просвітницьких заходів, консультуванні громадян, залученні до співпраці провідних зарубіжних експертів.

 

Інститут клітинної терапії дякує за довіру пацієнтам Клініки та клієнтам Кріобанку, які були з нами впродовж 2020 року, а також усім партнерам за плідну співпрацю! Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб ставати для вас ще кращими в 2021 році!

 

 

Консультація

Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання

consultation