Гепатити В і С

Вірусній гепатит – це інфекційне запальне захворювання печінки. Залежно від виду вірусу-збудника розрізняють: гепатити А, B, C, D, E і гепатит G.

За поширеністю захворювання і ступенем ураження печінки найбільше медичне і соціальне значення мають гепатити В і С, які по праву вважаються одними з найбільш небезпечних захворювань людини. Гепатити В і С входять в десять найпоширеніших причин смертності у світі і займають одне з лідируючих місць в інфекційній патології. На сьогоднішній день у світі щорічно більше 1 млн. чоловік помирає від цирозу печінки і гепатоцелюлярної карциноми. Також відомо, що вірусами гепатиту В або С заражено близько 8% населення Землі.

Гепатити В і С демонструють важкий клінічний перебіг і часто є причиною виникнення хронічного гепатиту, цирозу і раку печінки. У 85% захворілих на вірусний гепатит гостра фаза захворювання переходить у хронічну. Кожен п’ятий хворий на хронічний гепатит піддається ризику захворіти на цироз печінки, а кожен двадцятий – раком печінки. Як правило, із 100 інфікованих вірусом гепатиту В 3-5 осіб гинуть. Чим раніше розпочати лікування гепатиту, тим більше шансів на успіх. Приблизно через 25 років з моменту зараження хронічний гепатит викликає часткову заміну нормальної печінкової тканини на рубцеву, структура печінки порушується, через що її життєво важливі функції пригнічуються і формується цироз. У хворих хронічними формами гепатитів В і С відзначається астеновегетативний синдром, який супроводжується загальною слабкістю, підвищеною стомлюваністю, зниженням працездатності. Нерідко розвивається жовтяниця і порушення діяльності ендокринної системи, що призводить до зниження потенції у чоловіків і порушення менструального циклу у жінок.

Лікування вірусних гепатитів має бути суворо індивідуалізованим, а вибір схеми терапії залежить від перебігу та стадії захворювання. На жаль, лікування вірусних гепатитів складне, тривале, надзвичайно дороге і далеко не завжди ефективне. Для лікування хронічних гепатитів В і С використовують противірусні препарати групи альфа-інтерферонів і аналоги нуклеозидів (ламівудин, адефовір, рибовірин). Дана група препаратів значно знижує швидкість розмноження вірусів, перешкоджає збірці віріонів в клітинах печінки. В якості підтримуючої терапії при гепатиті В призначаються також гепатопротектори, імуномодулятори.

Враховуючи незадовільну ефективність загальноприйнятих методів лікування вірусних гепатитів, в останні роки медики все частіше вдаються до клітинної терапії.

Застосування стовбурових клітин дорослого організму в лікуванні вірусних гепатитів дозволяє підвищити імунітет пацієнта, і, таким чином, поліпшити захист організму. Крім того, відомо, що стовбурові клітини здатні до диференціації в гепатоцити (клітини печінки), сприяючи відновленню нормальної печінкової тканини і запобігаючи розвитку цирозу печінки. Множинні цитокіни та фактори росту, що виділяються стовбуровими клітинами, стимулюють і природну здатність печінки до регенерації.

В Україні Інститутом клітинної терапії спільно з ДУ “Інститут хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України” реалізовуються науково-практичні проекти з лікування вірусних гепатитів із застосуванням стовбурових клітин і вже отримано позитивні результати досліджень.

Пам’ятайте: найголовніше при гепатитах В і С – не втрачати час і починати лікування якомога швидше, щоб не дозволити захворюванню викликати хронічні ускладнення (цироз печінки і рак печінки) або перейти в хронічну форму. Ми пропонуємо Вам заповнити форму, якщо у Вас є питання щодо захворювання, а також записатися на прийом до наших фахівців.

Консультація

Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання

consultation