Інститут клітинної терапії представив 2 доповіді на конференції «Регенеративні технології в травматології та ортопедії»

29 жовтня 2021 р. Інститут клітинної терапії взяв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Регенеративні технології в травматології та ортопедії». Від Інституту клітинної терапії на конференції були представлені 2 наукові доповіді за результатами клінічного дослідження «Особливості застосування алогенних мезенхімальних стовбурових клітин плаценти (клітинний препарат «Хондростем») у лікуванні остеоартритів колінного суглоба. Результати клітинної терапії остеоартриту колінних суглобів надзвичайно обнадійливі.

Варто зазначити, що першою пацієнткою, яка пройшла курс клітинної терапії з приводу остеоартриту колінних суглобів була директор Кріобанку Інституту клітинної терапії, к.б.н., лауреат Державної премії України Лобинцева Галина Степанівна. Також лікування клітинним препаратом  «Хондростем» (Кріобанк Інституту клітинної терапії) отримав відомий футболіст Андрій Шевченко, колишній головний тренер Національної зібрної України з футболу, зараз головний тренер італійського клубу «Дженоа».

Доповідачами від Інститутe клітинної терапії були лікар-ортопед-травматолог Бірса Роман Васильович та к.мед.н. Петро Ігорович Немтінов, начальник відділу клінічних досліджень Центру науки ІКТ.

Як розповів д-р Роман Бірса, пацієнтів з 2-3 стадією остеоартриту колінного суглоба було поділено на 2 групи: основній групі внутрішньосуглобово вводився препарат мезенхімальних стовбурових клітин плаценти «Хондростем» (Кріобанк Інституту клітинної терапії)  разом із гіалуроновою кислотою, тоді як група порівняння отримувала лише ін’єкції гіалуронової кислоти. Клітинна терапія проводилася на базі Київської міської клінічної лікарні №6 та ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМНУ».

Перед клітинною терапією усім пацієнтам проводилося комплексне медичне обстеження, що включало рентгенологічне дослідження, МРТ, визначення широкого спектру біохімічних, імунологічних та цитологічних показників. Показаннями до введення мезенхімальних стовбурових клітин плаценти були травматичний та ідіопатичний остеоартрит колінного суглоба.

Дозування препарату «Хондростем» (Кріобанк Інституту клітинної терапії)  складало 20 млн клітин у 2 мл розчину, клітинна суспензія зберігалася у рідкому азоті (-196 С) та розморожувалася 20-30 хв перед введенням. Мезенхімальні стовбурові клітини плаценти вводилися 1 раз на місяць, тричі. Після клітинної терапії пацієнтам рекомендувалося фізичне розвантаження суглоба для запобігання реактивного синовіїту. Спікер зазначив, що клітинна терапія переносилася добре усіма пацієнтами, побічних ефектів не спостерігалося.

Д-р Петро Немтінов у своїй доповіді проаналізував статистично опрацьовані результати спостереження за пацієнтами через 3 і 6 місяців після внутрішньосуглобового введення стовбурових клітин, відзначивши такі позитивні результати лікування як потовщення хряща, зменшення запалення та зняття больового синдрому. Також у хворих, яким проводилося лікування стовбуровими клітинами плаценти, виявлено зменшення формування остеофітів, посилення процесів регенерації, відзначено імуномодулюючу дію клітин.  Результати лікування у групі хворих, яка отримувала мезенхімальні стовбурові клітини плаценти, статистично достовірно кращі, ніж у пацієнтів, яким проводилися ін’єкції лише гіалуронової кислоти.

Позитивний ефект клітинної терапії гонартрозу Петро Немтінов пояснив стимуляцією введеними мезенхімальними стовбуровими клітинами плаценти власних стовбурових клітин хрящової тканини та запуском процесів регенерації за участі сигнальних молекул. Спікер також представив результати експериментальних досліджень японських учених, де показано перевагу стовбурових клітин над колагеновим гелем і саморегенерацією у лікуванні остеоартрозу. Обоє спікерів зазначили, що результати клітинної терапії кращі серед пацієнтів молодшої вікової групи.

Детальніше про можливості застосування стовбурових клітин у лікуванні остеоартрозу можна дізнатися в Клініці Інституту клітинної терапії.

 

Консультація

Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання

consultation