Метод ІКТ визнано за кордоном

Відома міжнародна організація ParentsGuidetoCordBlood, що сприяє підвищенню обізнаності майбутніх батьків та медичного персоналу щодо цінності пуповинної крові та плаценти, визнала розроблений Інститутом клітинної терапії метод лікування кератитів (запалення рогівки ока) з використанням амніотичної мембрани плаценти. ParentsGuidetoCordBlood також опублікувала на своєму веб-сайті наукову статтю колективу авторів ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України» (Одеса) та Інституту клітинної терапії https://parentsguidecordblood.org/en/news/cryopreserved-amniotic-membrane-treatment-keratitis

 

Інститут клітинної терапії – це не тільки перший в Україні кріобанк стовбурових клітин пуповинної крові, інших клітин та тканин людини, але й високотехнологічний Центр науки та сучасна клініка. Крім надання найвищого рівня послуг із зберігання пуповинної крові та перинатальних тканин (пуповина, плацента), фахівці Інституту клітинної терапії розробляють та клінічно апробовують нові методи лікування соціально важливих захворювань із використанням клітинного та тканинного матеріалу.

 

Спеціалісти Інституту клітинної терапії (Київ) у співпраці з науковцями ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України» (Одеса) розробили метод хірургічного лікування кератитів інфекційної та нейротрофічної етіології з використанням амніотичної мембрани плаценти.

 

Кератит – це запальне захворювання рогівки ока (передньої зовнішньої прозорої поверхні очного яблука). Хворі кератитами скаржаться на біль, печіння, помутніння рогівки, її виразкування, зниження гостроти зору. Через дефіцит донорських рогівок, пошук альтернативних трансплантатів зовнішньої оболонки ока – надзвичайно актуальна проблема офтальмології.

 

На базі ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України» (Одеса) було проведено 2-річне клінічне дослідження згідно з дозволом Координаційного Центру трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України. Розробником та виробником тканинних трансплантатів, отриманих з плаценти, був Інститут клітинної терапії.

 

За новою технологією проліковано 65 пацієнтів. Майже у 100% хворих відзначено позитивний терапевтичний ефект – зменшення запалення та больового синдрому, майже у 40% пацієнтів також вдалося досягнути покращення гостроти зору.

 

Новий метод лікування кератитів із застосуванням амніотичної мембрани плаценти буде ширше впроваджуватися в клінічну практику.

 

 

Консультація

Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання

consultation