28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

Щорічно 28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Саме 28 липня народився американський лікар Барух Самюель Блумберг, лауреат Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.
Перший World Hepatitis Day був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2011 році Всесвітній день боротьби з гепатитом офіційно затвердила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). У цей день ВООЗ рекомендує лікарям різних країн світу проводити просвітницькі акції, спрямовані на підвищення обізнаності населення про вірусний гепатит, його небезпеки і способи запобігання зараженню.
Вірусний гепатит – це запалення тканини печінки, викликане вірусом. Існує 5 основних вірусів гепатиту, званих типами A, B, C, D і E. Віруси гепатиту В і С є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки. Причиною гепатиту А і Е зазвичай є вживання в їжу забруднених харчових продуктів або води. У число найпоширеніших способів передачі вірусів гепатиту В, С і D входять переливання зараженої крові, хірургічні операції з використанням забруднених інструментів. Передача вірусу гепатиту В можлива також від матері дитині під час пологів і статевим шляхом.
За даними ВООЗ, вірусом гепатиту інфіковано близько 2 мільярдів людей у світі, тобто кожен третій житель планети. У деяких країнах вірусним гепатитом А перехворіла велика частина населення, а десята частина жителів земної кулі є носіями вірусів гепатиту В і С.
Найбільше значення в запобіганні вірусного гепатиту мають гігієнічні заходи (важливо для захисту від вірусів А та Е) і вакцинація. Обережність при переливанні крові і статевих контактах допоможе запобігти вірусам гепатитів В і С. Дуже важливою є своєчасна діагностика.
З огляду на недостатню ефективність загальноприйнятих методів лікування вірусних гепатитів в останні роки, в лікуванні цієї групи захворювань застосовується також клітинна терапія. Стовбурові клітини сприяють відновленню ураженої печінки, чинять імуномодулюючу дію, а, за даними деяких дослідників, мають і противірусний ефект.
В Україні Інститутом клітинної терапії розроблені методи лікування вірусних гепатитів та цирозів печінки із застосуванням стовбурових клітин пуповинної крові, які в даний час проходять апробацію в клінічних випробуваннях.
Консультація
Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання
