Цироз печінки

Печінка – це один із найбільш важливих органів в організмі людини, яка відповідає за виконання численних функцій:

• знешкодження токсинів, що надходять в організм із зовнішнього середовища
• синтез білків, жирів, вуглеводів
• утворення жовчі
• виділення токсичних речовин з крові в просвіт кишківника
• синтез життєво важливих біологічно активних речовин (альбумін, білки згортання крові)
• імунопоез
• розпад еритроцитів та обмін гему
• депонування вітамінів і мікроелементів

Цирроз печени

Цироз печінки – це смертельно небезпечне захворювання, при якому відбувається заміщення нормальної печінкової тканини рубцевою (сполучною) тканиною. У результаті цього організм людини стає беззахисним перед токсичними речовинами, які нейтралізує печінка, порушується перетравлювання і всмоктування спожитої їжі, а також різко знижується вироблення і накопичення життєво важливих речовин (білків, жирів, вуглеводів, гормонів).

В економічно розвинених країнах цироз печінки входить до числа шести основних причин смерті у віці 35-60 років і становить від 14 до 30 випадків на 100 000 населення. У світі щорічно від вірусного цирозу печінки й гепатоцелюлярної карциноми, що розвивається на тлі носійства вірусу гепатиту, вмирають 40 млн. чоловік.

Нормальна печінка

Печінка при гепатитах

Начальна стадія цирозу печінки

Кінцева стадія цирозу печінки

Найбільш поширеними причинами цирозу печінки вважаються алкоголізм, вірусні гепатити (В, С, D), низка спадкових захворювань (дефіцит а1-антитрипсину, хвороба Вільсона-Коновалова, гемохроматоз, глікогеноз IV типу, галактоземія), дія деяких токсинів і лікарських засобів, захворювання жовчевивідних шляхів, паразитарна інвазія. Найнебезпечнішими є алкогольно-вірусні цирози. Вони найчастіше переходять у рак печінки й протікають особливо важко.

Лікування цирозів печінки. Лікування хворих з цирозом печінки є важливою проблемою сучасної гепатології. Ще недавно такий діагноз сприймався як вирок, оскільки час життя хворого після появи клінічних симптомів захворювання зазвичай становив 10-15 років. Традиційне лікування цирозу печінки спрямоване на застосування гепатопротекторів – лікарських засобів, що захищають печінкові клітини від ушкодження, стимуляцію виділення жовчі, корекцію порушень обміну речовин, застосовується також дезінтоксикаційна терапія, вітаміни. Важливе значення в лікуванні цирозів печінки має корекція способу життя пацієнта і дієта, відмова від алкоголю та інших шкідливих звичок. Однак, всі перелічені заходи не зупиняють прогресування захворювання, а тільки трохи покращують стан хворого. У важких випадках хворим із цирозом, при можливості, проводять трансплантацію печінки.

Враховуючи доведену здатність стовбурових клітин дорослого організму до трансдиференціації у функціональні клітини печінки – гепатоцити, в останнє десятиліття все частіше хворим із хронічними дегенеративними захворюваннями печінки, насамперед цирозами, призначається клітинна терапія. Відомо, що при введенні в організм хворої людини стовбурові клітини не тільки відновлюють пошкоджені тканини, але і можуть виробляти біологічно активні речовини, що стимулюють поділ власних «дорослих» стовбурових клітин і, тим самим, оновлюють клітинний склад хворого органу. У результаті лікування цирозу печінки стовбуровими клітинами відзначається значне покращення біохімічних показників крові (альбумін, білірубін, АЛТ, АСТ), загального стану хворого.

Фахівці Інституту клітинної терапії мають великий позитивний досвід лікування цирозу печінки за допомогою власних біотехнологій, спрямованих на стимуляцію природних відновних процесів і попередження автоімунного ушкодження печінки. Це досягається за рахунок використання регенеративного потенціалу стовбурових клітин і тканинної терапії за Філатовим.

І в даний час фахівцями Інституту клітинної терапії спільно з вченими та клініцистами Інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України продовжуються наукові дослідження, спрямовані на підвищення ефективності лікування пацієнтів з цирозом печінки, поліпшення якості життя і зменшення смертності завдяки використанню інноваційних методів клітинної терапії.

Дуже важливо почати лікування стовбуровими клітинами цирозу печінки при перших симптомах захворювання, оскільки від цього багато в чому залежить ступінь відновлення печінки.

Як приклад, наводимо динаміку лабораторних показників пацієнта, який проходив лікування в клініці Інституту клітинної терапії.

Клінічний приклад:
На діаграмах 1 і 2 представлені результати лікування хворого Х, 67 років, з цирозом печінки, який розвинувся після вірусного гепатиту.

Хворий поступив у відділення патології печінки медичного закладу у вкрай важкому стані: свідомість сплутана, виражена жовтушність склер і шкіри, масивні набряки, асцит (скупчення рідини в черевній порожнині). Стандартна терапія з неодноразовим застосуванням методик апаратного очищення крові виявилася малоефективною. Хворий переведений в Інститут клітинної терапії, де було проведено лікування стовбуровими клітинами за авторською методикою.

У результаті лікування за 10 днів була досягнута повна ремісія, хворий виписаний в задовільному стані (без асциту, набряків і жовтяниці). На діаграмі 1 представлена динаміка змін вмісту загального білка й альбумінів в крові: після застосування стовбурових клітин і тканинної терапії за Філатовим обидва показники підвищилися до нормальних величин. Це означає, що відновилася дуже важлива функція печінки – синтез білка.

На діаграмі 2 представлено динаміку вмісту загального, прямого і непрямого білірубіну в крові. Накопичення білірубіну в крові призводить до появи жовтяниці, порушує функцію головного мозку і нирок. В результаті застосування стовбурових клітин і тканинної терапії за Філатовим вміст у плазмі крові загального, прямого і непрямого білірубіну знизився до норми.

Таким чином, клінічний досвід фахівців Інституту клітинної терапії свідчить, що лікування цирозу печінки стовбуровими клітинами призводить до швидкого відновлення функцій і регенерації печінки.

Використання клітинних технологій – надзвичайно перспективний напрямок в лікуванні хворих на цироз печінки. Традиційні методи лікування в більшості випадків не здатні відновити тканину печінки, уражену патологічним процесом, а лише покращують функціональний стан збережених гепатоцитів. Наша клініка пропонує Вам і Вашим близьким скористатися унікальними властивостями клітинної терапії та отримати надію на одужання й повноцінне життя.

Стовбурові клітини наділені властивостями, що дозволяють застосовувати клітинні трансплантати для регенерації тканин ураженої печінки.

Перед трансплантацією стовбурових клітин хворий проходить повне обстеження в нашій клініці. Таке обстеження необхідне для того, щоб визначити індивідуальну дозу клітин. Після цього проводиться ін’єкція стовбурових клітин. Протягом місяця після введення істотно поліпшуються біохімічні показники крові (альбумін, білірубін, АЛТ, АСТ), і Ви відчуєте поліпшення загального стану Вашого організму. Ефективність лікування цирозу печінки стовбуровими клітинами залежить від стадії захворювання та наявності ускладнень, проте, чим раніше Ви звернетеся в нашу клініку, тим ефективніший буде результат. Ви можете поставити будь-яке питання щодо лікування цирозу печінки стовбуровими клітинами, заповнивши просту форму справа.

 

 

Консультація

Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання

consultation