Недосипання пошкоджує стовбурові клітини

Стовбурові клітини – унікальні. З них утворюються всі спеціалізовані клітини нашого організму. І не менш важливою ознакою стовбурових клітин є те, що вони здатні до самовідновлення. Упродовж багатьох років стовбурові клітини можуть перебувати у стані так званого «зворотнього спокою», після чого, при необхідності, реактивовуватися і чинити свою регенеративну дію.

Нещодавно вченими було досліджено, який вплив має сон організму на стовбурові клітини і отримано приголомшливі дані про те, що стовбурові клітини сприяють загоєнню ран і регенерації організму переважно тоді, коли ми спимо. Таким чином, нормальний сон омолоджує організм людини. Показано також важливість дотримання нормальних циркадних ритмів організму в молодому віці для збереження здоров’я у майбутньому. Важливість сну для функціональної активності стовбурових клітин підтверджується тим фактом, що недосипання призводить до гірших результатів при трансплантації гемопоетичних ствобурових клітин кісткового мозку (аналогом є стовбурові клітини пуповинної крові)

Дослідження, проведені в Станфордському університеті (США) показали, що 4 години недосипання на 50% погіршують здатність стовбурових клітин до міграції. Також експериментальні дослідження показали, що недосипання призводить до генетичних порушень у стовбурових клітинах. А лише 2 години відновлюючого сну нормалізовують функціональні показники стовбурових клітин.

За матеріалами: https://www.bioinformant.com/hazardous-sleep-deprivation-affects-stem-cells/

Консультація

Зателефонуйте або напишіть і консультант дасть вичерпні відповіді на всі ваші запитання

consultation